U-BOOT BOX
Lista U-BootĂłw
Typy U-BootĂłw
Flotylle
Uzbrojenie
POLECANE

 

U-BOOT U997

U-997
Typ:VIIC/41
Zwodowany:7 grudnia 1942 Blohm & Voss, Hamburg
Odbiór techniczny:23 września 1943 Oblt. Hans Lehmann
Dowódcy okrętu:23 września 1943 - 8 maja 1945 Oblt. Hans Lehmann (Knights Cross)
Przebieg służby:7 patrole
23 września 1943 - 30 kwietnia 1944 5.Flotylla jako jednostka treningowa
1 maja 1944 - 31 maja 1944 9.Flotylla jako jednostka bojowa
1 czerwca 1944 - 1 marca 1945 13.Flotylla jako jednostka bojowa
1 marca 1945 - 8 maja 1945 14.Flotylla jako jednostka bojowa
Sukcesy:2 statki zatopione o łącznym tonażu 1.708 ton
1 statek uszkodził o łącznym tonażu 4.287 ton
Koniec służby:Zatopiony 13 grudnia 1945 na pozycji 55.50N, 10.05W.